کوکوی اسفناج

مواد لازم
اسفناج تازه ۲۰۰ گرم
پیازچه ۴ ساقه
تخم مرغ ۵ عدد
نمک و فلفل به میزان لازم
تره فرنگی ۲ ساقه
سبزی کوکو ۱۵۰ گرم
گردو ۲۰ گرم
روغن مایع ۲/۱ پیمانه

 
طرز تهیه
ابتدا تره فرنگی را شسته و خرد کرده ، اسفناج را پاک کرده و خرد می کنیم، پیازچه را خرد کرده و سپس سبزی کوکو را خرد کرده و تمام سبزیجات را مخلوط کرده، گردو را ریز خرد کرده همراه با تخم مرغ ها مخلوط می کنیم و خوب هم می زنیم ، نمک و فلفل را اضافه کرده روغن را داغ کرده کوکو را داخل تابه می ریزیم. بعد از اینکه کاملاً سرخ شدطرف دیگر کوکو را سرخ می کنیم و بعد همراه با زیتون و گوجه فرنگی و خیارشور سرو می کنیم.

کوکوی گوجه فرنگی

مواد لازم
آرد لپه ۱ پیمانه
فلفل دلمه ای ۱ عدد
پودر فلفل قرمز ۲/۱ قاشق غذاخوری
گشنیز تازه ۲ قاشق غذاخوری
کنجد ۴ قاشق چایخوری
زردچوبه ۲ قاشق چایخوری
شکر ۲/۱ قاشق چایخوری
نمک ۲ قاشق چایخوری
قرص سبزیجات ۲ عدد
گوجه فرنگی ۶ عدد
روغن مقداری
ادویه مخصوص ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه
ابتدا آرد لپه، فلفل قرمز، ادویه مخصوص ،زردچوبه، شکر و نمک را در آب سرد حل کرده با پوره گوجه فرنگی و گشنیز تازه و فلفل دلمه ای نگینی و کنجد و استاک سبزیجات مخلوط نموده تا مایه غلیظی به دست آید . تابه تفلون را روی حرارت گذاشته روغن ریخته داغ که شد زمانی از مایه به اندازه کف تابه می ریزیم که لایه نازکی به دست آید زمانی که بخش زیرین طلایی شد دورتا دور لبه کوکو را کمی روغن می ریزیم که از تابه جدا شودو بعد بر می گردانیم تا روی دیگر آن طلایی شود. کوکو را از نیمه تا می کنیم به صورت نیم دایره ای دورتا دور آن را تزئین می کنیم و داغ تقدیم می کنیم.

کوکوی جوانه

مواد لازم

– جوانه ماش ۱ پیمانه

– هویج ۲ عدد

– بادمجان ۲ عدد

– فلفل دلمه ای ۲/۱ عدد

– قارچ ۲۰۰ گرم

– پیاز ۲ عدد

– تخم مرغ ۴ عدد

– روغن مایع ۲/۱ پیمانه

– ادویه مخصوص ۱ قاشق چایخوری

– نمک مقداری

 
طرز تهیه
ابتدا قارچ را شسته ورق می کنیم همراه با کمی روغن تفت می دهیم . هویج را نیم پز کرده با بادمجان حلقه شده هر دو را تفت می دهیم . پیاز را سرخ می کنیم .در کاسه ای تخم مرغ ها را شکسته خوب می زنیم نمک و ادویه را اضافه نموده سپس هویج ، بادمجان ، پیاز ، قارچ خردشده را همراه با فلفل دلمه ای نگینی خرد و جوانه ماش را به مایه تخم مرغ اضافه می کنیم این ترکیب را خوب مخلوط می کنیم در تابه ای روغن را داغ می کنیم مایه کوکو رااز هر دو طرف سرخ می کنیم و بعد با گوجه فرنگی و خیار شور و لیمو ترش تزئین می کنیم .

کوکوی شیر و گوشت

مواد لازم

▪ ۶ تا ۱۰ عدد تخم مرغ
▪ سه فنجان پنیر چدار
▪ شش ورقه نان تست خرد شده
▪ دو فنجان شیر
▪ نمک و فلفل
▪ یک فنجان ذرت
▪ نصف فنجان کلم بروکلی خرد شده
▪ نصف فنجان قارچ
▪ یک چهارم فنجان پیازچه خرد شده
▪ یک فنجان گوشت مرغ خرد شده
▪ یک قاشق چای خوری آویشن یا ریحان خرد شده


طرز تهیه

تخم مرغ‌ها را در ظرف مناسبی شکسته و بخوبی هم بزنید. شیر و پنیر را با هم مخلوط کرده و نان را داخل آن بریزید و خوب با هم مخلوط کنید. به میزان دلخواه به آن نمک و فلفل بیفزایید. سپس ذرت، کلم بروکلی، قارچ، پیازچه و مرغ پخته و خرد شده را به آن اضافه کنید. ظرف مناسبی را چرب کرده و این مخلوط را درون آن بریزید بطوری که ارتفاع مخلوط دو سانتی‌متر باشد. آویشن و ریحان را روی آن بپاشید. ظرف را برای نیم ساعت تا یک ساعت درون فر با حرارت ملایم قرار دهید. می‌توانید این مخلوط را روی گاز هم بگذارید. صبر کنید تا مخلوط به آرامی‌بپزد.

دلمه مرغ و کرفس و قارچ

مواد لازم

برای ۴ نفر
ژامبون گوساله  ۴ ورقه ی بزرگ
سینه ی درشت مرغ، بدون استخوان  ۴ عدد

مواد داخل سینه ی مرغ

قارچ بزرگ  ۱۲۵ گرم
ساقه ی کرفس  ۱ عدد
خرده نان تازه  ۱۵ گرم

برای جلا دادن سطح دلمه ی مرغ

سس گوجه فرنگی  ۲ قاشق سوپ خوری(۳۰ میلی لیتر)
سس سویا  ۱ قاشق سوپ خوری(۱۵ میلی لیتر)
روغن مایع  ۱ قاشق سوپ خوری(۱۵ میلی لیتر)

طرز تهیه

برای تهیه ی مخلفات داخل سینه ی مرغ، قارچ و کرفس را کاملا خرد کنید و همراه با خرده ی نان تازه با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید. هر ورقه ی ژامبون را با پشت چاقو پهن کنید. در پهلوی هر سینه ی مرغ شکاف بزرگی به سمت پایین ایجاد نمایید. به تدریج آن را باز کنید، به طوری که پاکت بزرگی به دست آید و مخلفات را داخل آن قرار دهید. دور هر یک از سینه های مرغ یک لایه ژامبون بپیچید. سس گوجه فرنگی، سس سویا و روغن مایع را با هم مخلوط کنید تا برای جلا دادن دلمه ها از آن استفاده کنید. سینه های مرغ را بر روی منقل ( یا در کباب پزی که از قبل گرم شده) به مدت ۵ دقیقه کباب کنید. سپس مقداری از مخلوط مخصوص برای جلا دادن را روی دلمه ی مرغ بمالید و به مدت ۵ دقیقه دیگر بگذارید تا بپزد. سینه های مرغ را برگردانید و پس از ۵ دقیقه، همین کار را با مالیدن بقیه مخلوط سس گوجه فرنگی تکرار نمایید.

کوکو مرغ

مواد لازم

برای ۷ نفر:
▪ مرغ: یک عدد(حدود ۵/۱ کیلو)
▪ تخم مرغ: ۱۰ عدد
▪ پیاز سرخ کرده: : نصف فنجان
▪ روغن: ۲۰۰ گرم
▪ جوش شیرین: ۲ قاشق چایخوری
▪ آبلیمو: نصف استکان
▪ زعفران ساییده: یک قاشق چایخوری
▪ نمک و فلفل به مقدار کافی

طرز تهیه

مرغ را با یک عدد پیاز و کمی آب و نمک می پزیم وقتی مرغ پخت و آب آن به نصف استکان رسید استخوان های ریز و درشت مرغ را جدا کرده و گوشت مرغ را چرخ می کنیم و می گذاریم تا سرد شود سپس زعفران را در آب جوش وجوش شیرین را در آب سرد حل می کنیم.در مرحله بعد تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته و با چنگال می زنیم تا کف کند و نمک، فلفل، جوش شیرین، زعفران حل شده ، پیاز سرخ شده و مرغ چرخ کرده را داخل تخم مرغ ها ریخته و تمام مواد را مخلوط می کنیم.
روغن را در تابه ریخته و صبر می کنیم تا داغ شود، مایه را به اندازه دلخواه در تابه ریخته و سرخ می کنیم به طوری که هر دو طرف آن، طلایی رنگ شود.کوکو را می توان با گوجه فرنگی و سبزی تزئین کرد.

دلمه کدو ایتالیایی

مواد لازم

کدوی کوچک سبز ۶ عدد
پیاز خرد شده یک عدد متوسط
گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
فیله گوجه فرنگی ۴ عدد متوسط
مغز نان تست ۸ عدد
سیر خرد شده ۲ حبه
اورگانو یک قاشق چایخوری
رب یک قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به میزان لازم
پنیر پیتزا ۲ پیمانه
روغن زیتون ۳ قاشق سوپخوری

طرز تهیه

ابتدا کدوها را شسته و به مدت ۲۰ دقیقه در آب و نمک می جوشانیم ، سپس از وسط دو نیم کرده و داخل آن را خالی می کنیم و کنار می گذاریم . پیاز را تفت می دهیم با روغن زیتون و گوشت را اضافه می کنیم نمک و فلفل می زنیم سیر را اضافه کرده و فیله گوجه فرنگی را اضافه می کنیم و بعد اورکانو و رب را اضافه می کنیم و آن را کنار می گذاریم . کف یک ظرف پیرکس را چرب می کنیم نیمه های کدو را می چینیم و داخل آنها را از مایه گوشتی پر می کنیم سپس مغز نان تست را روی آن می ریزیم و در آخر پنیر را روی آن می پاشیم و بعد در فر ۱۸۰ درجه سانتی گراد یا ۳۶۰ درجه فارنهایت یا شماره ۵ به مدت ۳۵ دقیقه قرار دهید.

کوکوی ذرت

مواد لازم

 

کنسرو ذرت ۳۵۰ گرم
آرد ۳ قاشق سوپخوری
تخم مرغ ۱ عدد
پودر گشنیز ۱ قاشق چایخوری
پودر کاری ۱ قاشق چایخوری
پیازچه ۲ ساقه
پیاز ۱ عدد کوچک
سیر ۲ حبه
پیکینگ پودر نصف قاشق چایخوری
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه
پیاز و سیر را ریز خرد کرده با ذرت مخلوط کنید و پیازچه ریز شده را نیز اضافه کنید سپس ادویه ، نمک ، فلفل ، آرد و پیکینگ پودر را اضافه نموده مخلوط می کنیم . تخم مرغ را اضافه کرده و میکس می کنیم و در روغن سرخ می کنیم .

دلمه لواش

مواد لازم

برنج – یک پیمانه
لوبیا چیتی – یک پیمانه
گوشت چرخ‌کرده – ۲۵۰ گرم
پنیر پیتزا – ۲۰۰ گرم
جعفری خرد شده – یک قاشق غذاخوری
گوجه‌فرنگی رنده شده – یک پیمانه
پیاز متوسط – یک عدد
نان لواش – به تعداد لازم
روغن‌ مایع – به میزان لازم
نمک و فلفل‌قرمز – به میزان لازم

دلمه لواش

طرز تهیه

برنج را به مدت یک ساعت خیس کرده به همراه دو لیوان آب، یک قاشق روغن، جعفری خرد شده، مقداری نمک وگوجه فرنگی رنده شده روی حرارت بگذارید تا پخته شود و به صورت کته دربیاید. لوبیاچیتی را از ۱۲ ساعت قبل، خیس کرده و با یک لیوان آب بپزید. پس از پخته شدن با برنج کته شده مخلوط کنید، این غذا دارای طعم تند است. در صورت دلخواه فلفل بیشتری به آن اضافه کنید. گوشت چرخ‌کرده را با پیاز رنده شده در روغن تفت دهید و به مخلوط کته و لوبیا اضافه کنید.

نکته :می‌توان به جای گوشت‌ چرخ‌کرده از نصف سینه مرغ خرد شده استفاده کرد به این ترتیب که سینه مرغ ریز شده را با پیاز نگینی خرد شده تفت دهید.نان‌های لواش را در اندازه ۲۰×۲۵ برش بزنید و از مخلوط آماده شده دو قاشق غذاخوری در بین نان قرار دهید، نان را لوله کنید، وقتی همه نان‌ها آماده شدند در یک ظرف بچینید. سطح آن را با پنیر پیتزای رنده شده بپوشانید و در فری که از قبل گرم شده در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قرار دهید.

دلمه تخم مرغ

مواد لازم

تخم‌مرغ آب‌پز شده – شش عدد
سس مایونز – ۴/۱ فنجان
خردل زرد – یک قاشق مرباخوری
سرکه – یک قاشق مرباخوری
فلفل و برگ جعفری – مقداری

دلمه تخم مرغ

طرز تهیه  

تخم‌مرغ‌ها را از عرض نصف کرده زرده‌ها را درآورید و در کاسه‌ای با چنگال له کنید. سس مایونز، خردل، نمک و فلفل را با هم مخلوط و به هم بزنید سپس با قاشق این مواد را جای زرده‌های تخلیه شده بریزید و حفره‌ها را پر کنید و تا هنگام سرو حداکثر تا ۲۴ ساعت درون ظرف در بسته‌ای درون یخچال بگذارید. در پایان با جعفری و فلفل تزئین کرده و سرو کنید.

نکته:می‌توانید به مخلوط زرده، پنیر فتا، زیتون یا آراگانو‌ اضافه کنید.