آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش می ‏يابد! (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
خانه » غذا ها » روپوش آشپزی-لباس کار شف – لباس کار سر آشپز -لباس کار فرم رستورانی

روپوش آشپزی-لباس کار شف – لباس کار سر آشپز -لباس کار فرم رستورانی

به طور کلی لباس های فرم رستورانی ( روپوش آشپزی-لباس شف ) به ۴ دسته تقسیم میشود :
با توجه به نظارت و سخت گیری های اخیر وزارت بهداشت در خصوص بهداشت محیطی و فردی صنایع غذایی و زیر مجموعه های آن ، ملزم به استفاده از لباس های فرم می باشند.از نکات مثبت این امر میتوان به متحدالشکل کردن پرسنل آن مجموعه ، شناخت نیروی کار از سایر افراد و البته اطمینان از پاکیزگی لباس آنان اشاره نمود .همچنین پوشیدن لباس کار مناسب در محیط کار تاثیر بسزایی در راندمان کار دارد. از این رو در این مجموعه انواع روپوش آشپزی در مدل و طرح های متنوع موجود می باشد.در ادامه مطلب میتوانید با انواع روپوش آشپزی-لباس شف بیشتر آشنا شوید.

روپوش کمک آشپز
به لباسی گفته می شود که به طور معمول ساده و تک رنگ بوده و از پارچه ارزانتری در آن استفاده شده است.


روپوش کمک آشپز

روپوش آشپز
به لباسی گفته میشود که از لحاظ رنگ و طرح بالاتر از روپوش کمک آشپز است و همچنین از پارچه مطلوب تری در تولید آن استفاده شده است.

روپوش سر آشپز ( لباس شف )
به لباسی گفته می شود که از لحاظ دوخت ، جنس پارچه ، و طرح بسیار بالاتر از ۲ مدل بالا می باشد و همچین از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشد.


روپوش سر آشپز


لباس فرم گارسونی
لباس فرم گارسنوی بدلیل ارتباط مستقیم گارسون با مشتری از جمله نکات مهم در هر رستوران یا تالاری مب باشد. به طور معمول لباس فرم این افراد نسبت به سایر خدمه متفاوت و شیک تر می باشد. به لباسی گفته می شود که جهت سالن داری و پذیرایی و دریافت سفارش از مشتری مورد استفاده قرار میگیرد.این لباس فرم متشکل از شلوار فاستونی بهمرا پیراهن مردانه و جلیقه می باشد.

لباس فرم گارسونی مردانه


لباس فرم گارسونی زنانه

کلاه آشپزی-کلاه قایقی | دستمال سر | کلاه سر آشپز

کلاه آشپزی-کلاه قایقی به طوری کلی در ۴ دسته تقسیم بندی می شود:
در قیاس با گذشته که کمتر موارد بهداشتی رعایت میشد ولی امروزه روز با پیشرفت صنایع غذایی و البته فشردگی رقابت بین آنان، رعایت هر چه بیشتر امور بهداشتی در این صنایع یکی از فاکتورهای مهم در جذب رضایت مشتریان می باشد.در این خصوص استفاده از کلاه آشپزی نقش مهمی را در رعایت امور بهداشتی تهیه کننده محصول را ایفا می کند.جلوگیری از ریزش مو در محصولات یکی از وظایف این کلاه می باشد.

کلاه آشپزی یکبار مصرف
استفاده از این کلاه بدلیل راحتی در استفاده و عدم نیاز به شستشوی بسیار در بین خریداران کلاه آشپزی مرسوم است .شکل کلاه

کلاه یکبار مصرف
بصورت توری و بسیار سبک بوده و بطور معمول عمر مفید آن یک روزر کاری می باشد.از نظر اقتصادی خرید این کلاه مقرون به صرفه می باشد.این کلاه تک رنگ و سفید می باشد.


کلاه آشپزی قایقی
این سبک کلاه از گذشته تا به امروز مورد استفاده مصرف کنندگان بوده است .ام با توجه به مدل های جدید کلاه آشپزی ، به طور معمول مورد مصرف کمک آشپز ها و رستوان های فست فود می باشد.قیمت این کلاه چندان گران نیست و قابلیت شستشو را نیز دارد.همچنین دارای تنوع رنگی هم می باشد از قبیل قرمز،مشکی،سرمه ای،سفید

کلاه آشپزی پفکی ( کلاه قارچی )
کلاه آشپزی پفکی که به کلاه قارچی نیز مرسوم است از ارتفاع بیشتری از کلاه قایقی برخوردار است و میتوان حالت های مختلفی به آن داد و اکثرا مورد مصرف آشپزان حرفه ای و سرآشپزان محترم می باشد.همچنین دارای تنوع رنگی هم باشد از قبیل سفید/مشکی/قرمز/سرمه ای

دستمال سر آشپزی
این کلاه بصورت بندی بوده و در اکثر رستوران های فست فود استفاده می شود.همچنین دارای تنوع رنگی هم باشد از قبیل مشکی/قرمز/سفید/سرمه ایلباس کار یکبار مصرف-لباس کار نقاشی-لباسکار یکسره یکبار مصرف

لباس کار یکبار مصرف–لباس کار نقاشی
همواره استفاده از لباس کار مناسب دغدغه افرادی بوده که ارتباط مستقیم با رنگ ،چسب و مواد تزریقی دارند.
با توجه اینکه این گونه مواد ها شکل ظاهری لباس کار را از بین میبرد و به گذشت زمان منجر به پوسیدگی الیاف پارچه لباسکار میشود،خرید لباس کار جدید در این بازه زمانی کوتاه برای مصرف کننده مقرون به صرفه نمی باشد.
لباس کار یکبار مصرف به لباس گفته میشود که بصورت یکسره بوده و همزمان قسمت های کفش، پایین تنه،بالا تنه و سر و گردن را بطور کامل پوش می دهد. ریز بافت بودن پارچه این لباس کار از نفوذ هر گونه رنگ، و هرگونه گرد جلوگیری میکند.رنگ این لباس کار غالبا سفید بوده و از قیمت مناسی به نسبت سایر لباسکار های غیر یکبار مصرف برخودار میباشد.سایز بندی بصورت فری سایز میباشد.

لباس کار خدماتی-لباس کار کارگری | لباس کار ارزان قیمتلباس کار خدماتی-لباس کار کارگری

لباس کار خدماتی-لباس کار کارگری از جمله لباس کار هایی می باشد که دارای کمترین ترکیب رنگی و ارزان ترین به نسبت سایر مدل های لباسکار می باشد.

این دسته از لباسکارها به دلیل ارزانی بیشتر مورد توجه کارفرمایان می باشد و بطور معمول برای نیرو های کار موقت استفاده می شود.

علت ارزانی این است پارچه لباس کار و سایر ملزمات لباس کار از قبیل چسب،نوع دوخت(تک ، دو ، سه سوزنه) و لایی های بکار رفته از نوع مرغوب نمی باشد.

همچنین قواره این لباس کار ها به لحاظ مصرف کمتر پارچه به نسبت لباس کار مهندسی از دلایل دیگر بر ارزانی آن نیز می باشد.

لباس کار کارگری در ۲ مدل تولید می شود :

۱- بلوز و شلوار (دکمه ای)

۲- کاپشن و شلوار ( زیپی)

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است