هنر گفت و گو

کتاب هنر گفت و گو نوشته دبرا فاین و توسط مرجان مهدی پور ترجمه شده است. این کتاب به شما کمک می کند تا در مهمانی و یا هر جای دیگر چگونه احساس آرامش و راحتی کنید تا بتوانید سر صحبت را باز کنید و بحث را به آنگونه که میخواهید مدیریت کنید. این کتاب شامل آموزش هایی است که شما را برای آغاز هر گفت و گویی آماده میکند در ادامه با معرفی فهرست عناوین کتاب به بررسی برخی خصوصیات کتاب می پردازیم.

فهرست
• اهمیت گفت و گو در چیست؟
• خود را پایبند پندهای قدیمی نکنید
• دل به دریا بزنید، سر صحبت را باز کنید
• گفت و گو را پیش ببرید
• وصله های ناجور گفت و گو
• و…

باز کردن سر صحبت در مهمانی ها و جمع های مختلف کار چندان ساده ای نیست. بعضی ها هنرش را دارند و بعضی دیگر هم باید آن را بیاموزند. بعضی آدمها هنگام صحبت کردن با غریبه ها قلبشان به تپش می افتد. زانوهایشان می لرزد و یا کف دستشان عرق می کند. اما جدای از این تغییرات فیزیکی بعضی ها اصلا درست نمی دانند چه می گویند و تا احساس امنیت نکنند و دور و برشان را کاملا نشناسند، در گفتگو شرکت نمی کنند.
یاد گیری گفتگو هم مثل سایر هنرها راه و روش خود را دارد و می توان با رعایت این اصول سخنور خوبی شد. کتاب هنر گفت و گو هم با این هدف نوشته شده است. این کتاب کمک می کند که:

* در هر شرایط اجتماعی احساس آرامش کنید.
* سر صحبت را باز کنید وقتی که هیچ حرفی برای گفتن ندارید.
* با اعتماد به نفس عمل کردهای اجتماعی تان را ارتقاء دهید.

این کتاب را به همه پیشنهاد میکنیم تا با خواندن آن هنر گفت و گو را در خودشان تقویت کنند، حتی اگر سخنران خوبی هستید و گمان می کنید این هنر را دارید.

لینک دانلود کتاب

کتاب درباره طبیعت نوشته لوکرتیوس

کتاب درباره طبیعت نوشته لوکرتیوس کاروس یک کتاب علمی است که با لحنی شاعرانه و ذوقی هنرمندانه سعی بر به تصویر کشیدن یافته های علمی و تجربی نویسنده دارد. این کتاب توسط دکتر میر جلال الدین کزازی ترجمه شده که با نثر روان و زیبایش بهترین حس را به خواننده القا می کند.

این کتاب اگرچه بر پایه شعر است اما به گونه ای هوشمندانه فلسفه و دانش را در قالب اشعاری پر محتوا بیان کرده که هر انسان جویای دانش را وادار به تفکر می کند.

توضیح مختصر در مورد کتاب درباره طبیعت

کتاب درباره طبیعت به طرز فوق العاده ای توانسته دو زمینه ناسازگار از علم انسان را با هم درآمیزد و دانش یا همان فلسفه قدیم را با هنر به هم درآمیزد.

چراکه نویسنده کوشیده تا مطالبی چون: بحث در مورد کوچکترین ذرات بنیادین این جهان تا کهکشانها و خورشید و ماه و ستارگان و ساختار جهان یا پدیده های گوناگون که باعث شگفتی همگان می شوند را مطرح کند. اما بر خلاف دیگر کتابهای علمی که بیانی خشک و دلگیر دارند. همانگونه که قبلا گفته شد نویسنده کتاب درباره طبیعت این مسائل را در قالب شعر بیان کرده که خواننده از خواندنش خسته نمی شود.

از این رو این کتاب در زمره کتاب های فلسفی و شاعرانه قرار می گیرد که شاید هیچ وقت به فراموشی سپرده نشود. چراکه اگر کتاب فقط در مورد دانش کهن بود و به نثر رایج دیگر کتابهای علمی گذشته نوشته میشد شاید مدتها قبل به فراموشی سپرده می شد. با گذشت زمان بسیاری از مطالب بیان شده در کتاب منسوخ شده و یا از نظر علمی رد شده اند. تنها چیزی که باعث شده تا هنوز هم این کتاب که به زبان لاتین نگاشته شده به دیگر زبان ها چون فارسی و … ترجمه شود لحن شعر گونه آن است که خواننده را مبهوت خودش می کند.

لوکرتیوس در کتاب خود، درازدستی های حاکمان را نکوهش کرده و سرچشمهٔ تیره بختی آدمی را افتادن در دام پندارهای خام و خرافات می داند.او در پی این بوده که با پیدا کردن سرچشمهٔ علمی پدیده های طبیعت، ذهن مردم را از خرافات و ادیان رهایی دهد تا بتوانند به رستگاری برسند.

ویکی پدیا در باره نویسنده این کتاب درباره طبیعت اینگونه می نویسد:

تیتوس لوکرتیوس کاروس یا لوکرس، شاعر و فیلسوف اپیکورگرای اهل روم باستان بود. احتمال داده می شود که در ۹۹ سال پیش از میلاد به دنیا آمده باشد و در ۵۵ سال پیش از میلاد درگذشته باشد. از جملهٔ آثار به جامانده از لوکرتیوس، می توان به منظومهٔ بلند در طبیعت اشیا اشاره کرد که در آن به نظریهٔ اتمی قدیم پرداخته است. یکی از دهانه های ماه به یاد او نام گذاری شده است.

وی حامی فلسفه اپیکور و از دوستان سیسرون (سخنور نامور روم) بود. درباره چگونگی مرگ او چندان اطلاعی در دست نیست اما در یکی از روایت ها چنین آمده که او جهانی آرمانی و بهتر برای مردمان آرزو می برده، و در این راه از دژخویی ها و نامردمی های تیره اندیشان خسته شده و در چهل و سه سالگی با خودکشی، به زندگی خود پایان داده است.

روش دانلود کتاب در باره طبیعت نوشته لوکرتیوس

نسخه الکترونیک این کتاب از سایت فیدیبو قابل دانلود است اگر اپلیکیشن فیدیبو را بر روی گجت خود دارید کافیست در بخش کتاب های فلسفی نام کتاب را جست و جو کنید و یا با لینک مستقیم از اینجا اقدام به دریافت این کتاب کنید.