از رژیم لاغری کاری ساخته نیست

کتاب «از رژیم لاغری کاری ساخته نیست (می توانید به سرعت وزن کم کنید و سر وزن خود باقی بمانید)» نوشته باب شوارتز با ترجمه مهدی قراچه داغی از سوی نشر قطره منتشر شده است.

برای همه ما تنها راه لاغری و رسیدن به وزن ایده آل روی آوردن به نخوردن و فعالیت بدنی زیاد است، اما نویسنده کتاب «از رژیم غذایی لاغری کاری ساخته نیست» عقیده دارد، رژیم های لاغری تنها یک نگرش منفی را در ما تقویت می کنند و هیچ گاه نمی توانند به کاهش وزن و لاغر شدن کمک خاصی بکنند؛ او می گوید وزن هر کس به موقعیت و روحیه او بستگی دارد به همین دلیل نمی توان برای لاغر شدن همه افراد یک نسخه پیچید، بنابراین هر کس باید راه خود را پیدا کند. کتاب تا حدودی به سبک کتاب های موفقیت نوشته شده و با آوردن مثال ها و تمرین های مختلف به افراد کمک میکند تا به درک بهتری از خود برسند و با توجه به همین شناخت راه دستیابی به هدف یعنی لاغر شدن و لاغر ماندن را پیدا کنند.

ناشر در توضیح کتاب آورده است:

«در داستان های تخیلی، «سوپر من» و یا هر شخصیت قهرمان دیگری که تا کنون نامش را شنیده اید، یکه و تنها به موفقیت مورد نظرشان دست می یابد ولی توجه داشته باشید که نه زندگی وهم و خیال است و نه ما «سوپر من» هستیم. پس تنهایی و بدون حمایت اطرافیان به جایی نمی رسیم. موفقیت صرفاً از طریق ایجاد ارتباط عمیق و صمیمی با افراد قابل اعتماد حاصل می گردد. خطوط ارتباطی کمک می کند تا افراد از یکدیگر حمایت کنند و با تشویق هایشان به طرف مقابل انگیزه و جسارت انجام امور را دهند. رویای ما هرچه که باشد، مدیریت یک شرکت، تولید در سطحی بالا، غلبه بر عادات مخرب، کاهش وزن یا…، به این خطوط ارتباطی حمایتی نیازمندیم. با کمک این کتاب خطوط ارتباطی خود را به وجود می آورید، افراد حمایت کننده و مورد ارتباط در زندگیتان را می یابید، عادات بازدارنده و مخرب را شناسایی می کنید و بدین ترتیب موفقیتی که سزاوار ماست تحقق می یابد.»

شعار نویسنده این است که بدون رژیم لاغری به طور طبیعی لاغر شوید ولاغر بمانید.

کتاب در واقع متن پیاده شده همایش «از رژیم غذایی لاغری کاری ساخته نیست» است که در نقاط مختلف دنیا اجرا شده و نویسنده در آنها راز سلامتی و تناسب وزن افراد را به ایشان آموزش داده و دستورالعمل های مناسب شان را برایشان تجویز کرده است.

خود نویسنده می گوید کتاب را طوری طراحی کرده است که تجربه سمینار را بازآفرینی کند و شما را قدم به قدم تا رسیدن به وزن دلخواه خود یاری دهد، نویسنده می گوید:

این یک کتاب تمرین شخصی است، این سمیناری خصوصی است که فقط شما در آن حضور دارید، تمرین های هر فصل فقط برای شخص شماست، مگر آنکه بخواهید تصمیم دیگری بگیرید. به این ترتیب متوجه می شوید که اصولا چرا چاق شده اید، چه عاملی باعث می شود نتوانید وزن کم کنید و چه کار کنید که یکبار و برای همیشه لاغر شوید؛ کسی که این کتاب را می خواند نکات مخصوص به خود را پیدا می کند آنچه شما پی می برید به خود شما مربوط است. دانش و اطلاعات این کتاب وزن شما را کم نمی کند اما متوجه می شوید چرا چاق هستید و چرا چاقی کم نمی شود.

این کتاب قرار است به شما بگوید که ۴ کار را انجام دهید:

* کشف کنید که چگونه و به چه دلیل یا دلایلی نتوانسته اید وزن کم کنید و روی وزن کم باقی بمانید.

* روشی را یاد بگیرید که بدون استفاده از رژیم غذایی وزن کم کنید.

* با خود رابطه ای جدید برقرار کنید تصویر ذهنی جدیدی بسازید که بتوانید به یک فرد لاغر تبدیل بشوید.

* به اضافه وزن یکبار و برای همیشه پایان بدهید.

کتاب را از آدرس زیر دانلود کنید:

http://fidibo.com/book/1662-%D8%A7%D…8C%D8%B3%D8%AA

کتاب موهبت اعتماد به نفس

موهبت اعتماد به نفس عنوان کتابی است از برایان تریسی با ترجمه ی الهام آرام نیا و شمس الدین حسینی که در ۱۰۴ صفحه و توسط انتشارات هیرمند در سال ۱۳۸۹ به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب اعتماد به نفس است.

همه می دانیم، بدون داشتن اعتماد به نفس، از هیچ کس کاری ساخته نیست.
این کتاب الهام بخش بزرگی برای همه ماست تا مهم ترین عامل موفقیت در زندگی، یعنی «اعتماد به نفس» خودمان را ارتقا بخشیده و زندگی مان را برای همیشه تغییر دهیم.
برایان تریسی با استفاده از علم و تجربیات شخصی اش به کمک ما آمده تا به ساده ترین شکل ممکن بتوانیم به هدف های بزرگمان برسیم.
او در نقش یک راهنمای باتجربه به کمک ما آمده است تا گنج های درون مان را پیدا کنیم.
از تریسی کتابهای متعددی منتشر شده که از جمله می توان به «معجزه انضباط فردی»، «قورباغه را قورت بده»، «قوانین جهانی موفقیت» و .. اشاره کرد.

شاید از خودمان پرسیده باشیم، چه چیزهایی را به خاطر نداشتن اعتماد به نفس از دست داده ایم؟
از میزان اعتماد به نفس خود راضی هستیم؟
آیا داشتن شغل خوب به ما اعتماد به نفس می دهد؟
منشا اعتماد به نفس کجاست؟

با خواندن این کتاب پاسخ تمام سوالات تان را خواهید یافت.

خلاصه کتاب

اعتماد به نفس واقعی هیچ ارتباطی با آنچه درزندگی بیرونی شما اتفاق می افتد ندارد. اعتماد به نفس واقعی زاییده ی شغل شما نیست. اعتماد به نفس، نتیجه ی باور قلبی ودرونی شما به توانایی ها و قابلیت های تان است. اعتماد به نفس واقعی، از درون خود شماتولید می شود نه از بیرونتان.
افراد معمولی، آرزو و امید دارند و افراد با اعتماد به نفس هدف و برنامه دارند؛ احساس رشد مستمر منبع شگفت انگیزی برای کسب انگیزه و اعتماد به نفس است و قبول مسئولیت کامل در یک رابطه، سازنده اعتماد به نفس و عزت نفس در شما است. کتاب حاضر دربرگیرنده جملات مختلف درباره اعتماد به نفس و تاثیر آن در زندگی است.

لینک دریافت کتاب موهبت اعتماد به نفس