روش حرفه ای اصلاح با شمع

قالبهای اصلاح با شمع آماده رو بخرید که با عصاره های مختلفی مثل: آلوئه ورا؛عسل و اسامی دیگه توی بازار موجودِ که مطمئن نیستم که واقعاً از این مواد توش هست یا نه معمولا فقط اسمِ این وکس ها با هم فرق می کنه تقریباً همشون یکی هستن این وکس ها رو بهشون می گن وکس گرم که باید یک اپیلاسیون کار حرفه ای ازشون استفاده کنه وقتی می گم حرفه ای منظورم کلاس گذاشتن یا بزرگ کردن کار طرف نیست یعنی اون آدم داره از این راه پول در می یاره حرفه اش یا شغلش اینه حرفهِ اپیلاسیون رو برای پول در آوردن انتخاب کرده حالا چرا باید از وکس گرم یه سالن زیبایی زنانه حرفه ای استفاده کنه چون روش استفادش یه کم سخت تر از موم سرد هستش.
وکس های قالبی رو توی گرم کن باید گذاشت تا آب بشه اگر دارید توی خونه این کار رو می کنید می تونید قالبها رو توی یه ظرفی که دیگه نمی خواید ازش استفاده کنید بریزید و ظرف رو مستقیماً بزارید روی سماور یا کتری در حال بخار تا موم های قالبیِ توی ظرف آب بشن؛ گرمکن موم هم هست که خیلی بهتر عمل می کنه استفاده از گرمکن دوتا مزیت داره اول این که موم رو درحالت آب شده نگه می داره و موقع استفاده زیاد اذیت نمی شید و دوم حرارت گرم کن با یه ترموستات کنترل می شه و در واقع اونقدر زیاد به موم حرارت نمی ده تا بخارش کنه حرارت موم در تمام طول کار تقریبا یکی هست. اگر رفتید توی یک سالن و دیدید که گرمکن ندارن حتما اونجا اپیلاسیون نکنید. چون سالنی که اینقدر برای مشتری هاش ارزش قائل نمی شه که بره یه گرمکن ساده بخره حتما توی کارش هم حرفه ای نیست تجهیزات ساده ای مثل گرمکن از الزامات یه سالن اپیلاسیون هست. اگر توی منزل دارید این کار رو می کنید. و موم ها رو با بخار آب داغ کردید. خیلی مواظب باشید که موم ها اونقدر داغ نشده باشن که موقع پهن کردن روی پوست ایجاد سوزش کنن پوست شما با موم داغ می سوزه و قرمز می شه یادتون با شه هیچ کدوم از موم های داخل بازار استریل نیستن یعنی اگر پوست خراشیده باشه یا زخم شده باشه و حتی بسوزه خیلی امکان داره میکروب های روی پوست یا میکروب های توی موم وارد بدن تون بشن و پوستتون توی همون محل اوفونی بشه دقت کنید دمای مومی که روی پوستتون می زارید زیاد بالا نباشه تا لایه روی پوست رو بسوزونه.
یه کم از وکس آب شده رو با یک وسیله کارد ک مانند ( بهترین چیز کاردک های پلاستیکی که داخل جعبه های کرم های موبر می زارن ) روی پوستتون بمالید سعی کنید یه نوار باریک و بلند درست کنید که هم موقع کندن راحت باشه و هم موهای اون قسمت رو تماماً بکنه و نیازی به تکرار نداشته باشه سریع کندن هم توی کیفیت کار موثره ولی این نکته ها رو هم اجرا کنید همون جوری که گفتم وکس رو بکنید سریع و در خلاف جهت رشد موها و در سمت دیگه با دست سعی کنید پوست اطراف محل کندن وکس رو هم زمان خلاف جهت کندن وکس بکشید یا بی حرکت نگه دارید درد کمتری رو توی این حالت تحمل می کنید. کلا موهای کلف و بلند ریشه های محکم تری دارن و در نتیجه کندن شون هم سخت تره یه کار مفیدی که می تونید برای محل های حساس بدنتون انجام بدید تا درد کمتری رو تحمل کنید اینه که پونزده دقیقه قبل از اپیلاسیون اون منطقه از بدن که معمولا خانوم ها خط بیکینی شون رو با این روش اپیلاسیون می کنند. از اسپری لیدوکائن استفاده کنید یا از کرم هایی که حاوی لیدوکائین هستن این ماده باعث بی حسی موضعی روی پوستتون می شه از دارو خانه ها بخواید پماد یا اسپری لیدوکائین بهتون بدن روی پوست اسپری کنید یا بمالید بعد حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و اپلاسیون رو به روش گفته شده انجام بدید.برای پاک کردن بقیه موم های باقی مونده روی پوستتون حمام کنید یا از مواد پاک کننده که مخصوص همین کار هست استفاده کنید. با آب و صابون هم می تونید صورت یا بدنتون رو بشورید.