سوسیس کالباس گیاهی

سوسیس کالباس گیاهی

سوسیس و کالباس در ابتدا به عنوان شیوه ای اقتصادی برای استفاده بهینه از گوشت های کمتر مورد پسند به صورت مخلوطی از گوشت، انواع ادویه ها و نمک طراحی شد. اکثر سوسیس و کالباس ها چربی زیادی دارند و پر کالری هستند و یکی از عوامل ناسالم بودن ان ها همین چربی زیاد است. سوسیس کالباس گیاهی نسبت به سوسیس کالباس معمولی چربی بسیار کمتری دارد. اما، نمی توان گفت که محصولی کاملاً سالم و بدون چربی است و در تولید آن از کره گیاهی استفاده می شود.

چربی در سوسیس کالباس گیاهی

به عنوان محصولی گیاهی بیشترین جزء چربی موجود در این محصولات، چربی های غیر اشباع و سالم هستند و از این نظر نسبت به محصولت گوشتی ارجح هستند.

آیا سیس کالباس گیاهی جایگزین سالمی برای سوسیس کالباس معمولی است ؟ – ایده شات
کربوهیدرات

سویا ماده ی اصلی موجود در این دسته از محصولات است و حاوی کربوهیدرات و فیبر گیاهی است.

پروتئین

سویا یکی از منابع مهم پروتئین گیاهی به شمار می رود. گیاه خواران مقدار زیادی از پروتئین رژیم غذایی خود را با سویا تأمین می کنند. در این محصولات ۲ تا ۳ برابر کربوهیدرات، پروتئین گیاهی وجود دارد.

طعم سوسیس و کالباس

طعم سوسیس و کالباس به دلیل ادویه های خوشمزه ی موجود در آن است. وقتی همان ادویه ها را به جای افزودن به مخلوط گوشت ناسالم، به مخلوطی از خمیر گندم و سایر غلات، سویا، ذرت بیفزایند همان طعم را در محصولی سالم تر و گیاهی ایجاد خواهند کرد. طعم سوسیس و کالباس آنقدر در بین مردم محبوبیت دارد که ناسالم بودن این دسته غذا را به جان می خرند. اما، محصولات گیاهی سبب شده اند که غذای سالم تری با همان طعم وارد چرخه ی بازار شود. ضمن آنکه محصولات گیاهی فساد پذیری کم تری نسبت به محصولات پایه گوشتی دارند و نیاز کمتری به افزودن مواد نگهدارنده وجود دارد.

آیا مصرف سوسیس و کالباس گیاهی به مرور زمان در بدن انسان بیماری ایجاد می کند ؟

نمک زیاد، چربی بالا، گوشت قرمز ، طعم دهنده ها و مواد نگهدارنده ی شیمیایی از موادی هستند که در فست فود ها به مرور زمان سلامت مردم را به خطر می اندازند و خطر ابتلا به سرطان های دستگاه گوارش را نیز بیشتر می کنند. البته وجود ادویه هایی از جمله دارچین، فلفل، زرد چوبه و هل در این محصولات به دلیل داشتن انتی اکسیدان بالا خواص مفید و ضد سرطانی دارند.در هر صورت غذاهای فست فود کارخانه ای گیاهی گرچه نسبت به انواع دیگر خود سالم تر هستند، استفاده ی مداوم و هر روزه از آن ها در رژیم غذایی می تواند سلامت افراد را به خطر بیاندازد و بهتر است در مصرف تمام مواد غذایی تعادل داشته باشیم.

خواص ماست پروبیوتیک برای تقویت سیستم ایمنی بدن

تحقیقات محققین ثابت کرده است که مصرف ماست پروبیوتیک از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری می‌کند و با از بین بردن باکتری‌های بیماری‌زا موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.


ارزش غذایی ماست‌های پروبیوتیک نسبت به ماست‌های معمولی بیشتر است و مصرف این نوع ماست موجب افزایش دفاع ایمنی بدن می‌شود. چرا که باکتری‌های پروبیوتیک مفیدی هستند که در این نوع ماست به وفور یافت می‌شوند.


باکتری‌های پروبیوتیکی که در این نوع ماست وجود دارد می‌تواند حالت اسیدی معده را تحمل کرده و به روده برسد و در روده با باکتری‌های بیماری‌زا مبارزه کرده و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.


مصرف ماست پروبیوتیک از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری می‌کند چرا که این باکتری‌های مفید باکتری‌های مضر روده را از بین برده و محیط مناسبی برای رشد باکتری‌های ایجاد می‌کند. البته همه باکتری‌ها مضر نیستند و گاهی بسیاری دیگر از اعضای خانواده باکتری‌های مضر برای بدن سودمند است.


ماست پروبیوتیک ماست غنی شده‌ای است که ارزش تغذیه‌ای آن بیش از ماست معمولی است و اسیدهای آمینه و چرب بدن را تأمین می‌کند. این ماست از نظر انواع ویتامین‌ها نظیر ویتامین A و C و ریبوفلاوین،‌ تیامین،‌ بیوتین، انسولین بسیار غنی‌تر از ماست معمولی است.


نتایج بررسی ها نشان داده است که سالمند بیماران بستری در بیمارستان با مصرف نوشیدنی حاوی ماست پروبیوتیک کمتر به اسهال ناشی از مصرف مداوم آنتی بیوتیک دچار شدند.


نتایج مقایسه اثر مصرف ماست معمولی و ماست پروبیوتیک بر سطح کلسترول سرم افراد مبتلا به هیپرکلسترولمی خفیف تا متوسط انجام شد. نشان داد که مصرف ماست پروبیوتیک در مقایسه با ماست معمولی، موجب کاهش معنی‌داری در سطح کلسترول تام سرم می گردد.


مطالعه به روش کارآزمایی بالینی متقاطع تصادفی بر روی ۱۴ فرد ۶۵-۴۰ سال با سطح کلسترول سرم mg/dl 300 – ۲۰۰ انجام شد. از این افراد خواسته شد به مدت ۲ هفته، از ماست و دوغ استفاده نکنند و روزانه ۳۰۰ گرم شیر به رژیم خود اضافه کنند.


پس از آن، به طور تصادفی به دو گروه برای دریافت روزانه ۳۰۰ گرم ماست معمولی (تخمیر شده توسط باکتری‌های استرپتوکوکوس ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس بولگاریکوس) یا ماست پروبیوتیک (دارای دو باکتری موجود در ماست معمولی، لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و بیفیدوباکتریوم لاکتیس) به صورت جایگزین شیر اضافه شده به رژیم، تقسیم شدند.


۶ هفته پس از مصرف این دو نوع ماست، دوره استراحت به مدت ۷ هفته برقرار شد و سپس گروه‌ها با هم جابجا شدند و مطالعه، ۶ هفته دیگر ادامه یافت. در شروع (پس از پایان ۲ هفته عدم مصرف ماست) و پایان هر مرحله از مطالعه، اندازه گیری‌های تن سنجی، یاد آمد غذایی ۳ روزه و اندازه گیری سطح چربی‌های خون انجام شد.


مقایسه وزن، BMI و عوامل مداخله‌گر رژیمی در طول دو دوره مصرف ماست معمولی و ماست پروبیوتیک، تفاوت معنی‌داری را نشان نداد.


مصرف ماست پروبیوتیک در مقایسه با ماست معمولی، موجب کاهش معنی‌داری در سطح کلسترول تام سرم گردید (۰۴۹/۰=P). مقایسه سایر شاخص‌های چربی خون، تفاوت معنی داری را بین این دو دوره نشان نداد.پزشکان بدون مرز