خوشمزه ترین نوع گردشگری،گردشگری غذا

یکی از به یادماندنی ترین و لذت بخش ترین بخش سفر، آشنایی با طعم های مختلف غذا و چشیدن خوراک ها و غذاهای رنگارنگ است. در این مطلب کوتاه می خواهیم با نگرش دیگر به گردشگری غذا نگاه کنیم. شاید از این به بعد در سفرهایمان، دیگر به غذا به عنوان یک خوراکی نگاه نکنیم!

گردشگری غذا، خوشمزه ترین نوع گردشگری!

شما به عنوان گردشگری که به مقصدی نا آشنا و یا جدید سفر کرده اید و از لحاظ مسافت از محل زندگی خودتان فاصله گرفته اید، هموراه به دنبال کشف فرهنگ مردم کشوری که به آن سفر کرده اید، هستید. شما در تمام مدت سفر در میان مردمی با تفاوت های فرهنگی زیاد و یا حتی کم یا زادگاه خود هستید.

'گردشگری غذا

اگر بخواهیم یکی از مهمترین عناصر فرهنگی مقصد های گردشگری را برای شما عزیزان معرفی کند، آن مورد چیزی جز غذا نخواهد بود. غذا مهم ترین عنصر فرهنگی هر کشوری است.

غذا در سفر

گردشگری غذا فقط شامل سفارش و یا صرف غذا در مقصد نیست؛ بلکه بازدید از مزارع، دوره های آشپزی محلی، بازارهای محلی فروش مواد غذایی، همه تجربه گردشگر از گردشگری غذا را شکل می دهند ؛ مواد تشکیل دهنده، نوع طبخ، تنوع منو ها و نوع سرو غذا مانند می تواند روایتگر آداب خاص آن منطقه، وفور مواد غذایی، نوع میوه یا سبزی بومی آن منطقه و از همه مهمتر میراث گذشتگان در استفاده از مواد طبیعت برای تهیه غذا، می باشد.

اگر در این ایام قصد سفر دارید ما تور دبی را بشما پیشنهاد می کنیم . شما در این سفر می توانید از بهنرین برند های دنیا بازدید  کنید و هم چنین در اوقات بعداز ظهر از تور های نیم روزه که بسیار مهیج و به یاد ماندنی میباشد ، استفاده کنید.

سنت مردم ایتالیا در شب سال نو

پریدن داخل رودخانه در ایتالیا

پریدن داخل رودخانه در ایتالیا

‏ ‏در شهر رم ایتالیا رسم بر این است که شب سال نومیلادی از روی پل ‏کابر‏ به رودخانه تیبر ‏بپرند. این سنتی است که از سال ۱۹۴۶ آغاز ‏شده است.‏‏ رومیان این رودخانه را خدایی می‌پنداشتند به ‌نام تیبرینوس که آب از موها و ریش وی جاری می شد.

قضاوت با شما:خبر خوب یا بد؟!

شهرداری رم پایتخت ایتالیا براساس درخواست بسیاری از شهروندان امسال آتش بازی های جشن سال نو میلادی را برای احترام به افراد، حیوانات و محیط زیست، ممنوع اعلام کرد و برای متخلفان جریمه نقدی از ۲۵ تا ۵۰۰ یورو در نظر گرفت. براساس گزارشات در طی سالیان گذشته این مراسم منجر به وحشت و فرار حیوانات خانگی و غیر خانگی می شود که باید از وقوع آن جلوگیری شود. حیوانات با شنیدن این سر و صداها وحشت زده فرار می کنند و همین می تواند باعث ایجاد تصادفات رانندگی در خیابان ها شود.

مراسم آتش بازی در استرالیا

مراسم آتش بازی در استرالیا

مراسم جشن سال نو سیدنی یکی از رویدادهای مشهور جهان به شمار می آید. رفتن به ساحل و دیدن مراسم آتش بازی جزو برنامه های اصلی خانواده های استرالیایی می باشد. نمایش های آتش بازی خیره کننده با طراحی باشکوه بندر سیدنی و خانه اپرای سیدنی و پل قوسی بندر سیدنی، به شهر سیدنی جان دوباره می بخشد. آتش بازی ها آسمان شب را نور افشان می کنند و با ریتم صدای موسیقی هماهنگ هستند.

شام سال نو در استرالیا

شام سال نو در استرالیا

در کشور استرالیا، اکثریت مردم در شب سال نو بوقلمون، اردک و یا مرغ کباب و بریان شده می‌خورند البته غذاهایی مانند خرچنگ، میگو نیز در این شب مرسوم می‌باشد. استرالیایی‌ها بیشتر ترجیح می‌دهند در شب سال نو میلادی انواع و اقسام غذاهای دریایی را داشته باشند و در این شب بیشتر از هر موقع سال غذاهای دریایی می‌خورند.

حال و هوای ترکیه در شب سال نو

نتیجه تصویری برای کریسمس در ترکیه

تمام شهر استانبول غرق نور است و درخت های تزیین شده کاج را در هر گوشه و کناری از شهر، مانند هتل ها و کافه ها مشاهده می شود. خیابان ها مملو از مردمیست که دوست دارند هنگام سال تحویل در میان جمعیت باشند در دقیقه های پایانی سال مردم سرود ملی ترکیه را با هم می خوانند و شمارش معکوس را از عدد ۱۰ شروع می کنند. با تحویل سال نو و آتش بازی بر فراز شهر استانبول یکدیگر را در آغوش می گیرند و سال نو را به هم تبریک می گویند.

نتیجه تصویری برای کریسمس در ترکیه

اعتقاد مردم ترکیه به شانس در سال نو

اعتقاد مردم ترکیه به شانس

در ترکیه رسم است که شب سال نو مردم شیرهای آب و درهای خانه را یک بار باز می‌کنند و می‌بندند آنها معتقدند به این ترتیب در سال جدید شانس درون خانه‌هایشان جاری می شود.

سنت پر سر و صدا کریسمس در فرانسه

سنت پر سر و صدا در فرانسه

سنت پر سر و صدا در فرانسه

در بسیاری از فرهنگ‌ها در شب سال نو از آتش‌بازی و دیگر روش‌های پرصدا نظیر شلیک توپ برای جشن گرفتن استفاده می‌کنند. در این میان در فرانسه هنگامی که ساعت بیگ بن نیمه شب را در سال نو اعلام می کند در شهربازی لندن به مناسبت سال نو میلادی مراسم آتش بازی موزیکال اجرا می شود.

سال نو پر سر و صدا در فرانسه

سنت سال نو در فرانسه

در جشن سال نو میلادی، مسیحیان سراسر دنیا خود را برای این جشن زیبا آماده می کنند. در این میان مردم هرکشور رسوم و سنت های ویژه ای دارند و هرکدام به طور ویژه ای برای این جشن مهیا می شوند. در این مطلب سعی داریم شما را با آداب و رسوم که در فرانسه به مناسبت کریسمس انجام می دهند آشنا نماییم. با فاینداتور همراه باشید:

سنت خوشمزه سال نو در فرانسه

سنت خوشمزه سال نو در فرانسه

در فرانسه روز ۶ ژانویه را روز پادشاهان (Le Jour des Rois)نامگذاری کردند که در ارتباط با ظهور و تجلی حضرت مسیح می باشد. به همین منظور خانواده ها کیکی با نام کیک پادشاهان (galette des rois)تهیه می کنند و روی آن سمبلی از تاج قرار می دهند.

ولنتاین در چین

ولنتاین در چین

معادل روز ولنتاین در چین «کیکسی» یا جشنواره شب هفتم است که در روز هفتم از ماه هفتم قمری هر سال است. براساس افسانه های قدیمی ژینا دختر پادشاه آسمان عاشق یک گاوچران فقیر می شود و صاحب فرزندان دوقلو می شوند. وقتی پادشاه آسمان از این قضیه باخبر می شود همسرش را برای بازگردان دخترش به آسمان به زمین می فرستد. البته پادشاه بعد از شنیدن گریه همسر و بچه ها به او اجازه می دهد تا سالی یکبار در روز کیکسی به زمین برگردد.
در روز کیکسی زنان جوان هندوانه و سایر میوه ها را تزیین می کنند و به ژینا تقدیم می کنند تا شوهر مناسبی قسمتشان شود. همچنین زوج های جوان به معبد می روند و برای شادی و رفاه شان دعا می کنند.

ولنتاین در ولز

ولنتاین در ولز(انگلستان)

قاشق عشق یک هدیه سنتی عاشقانه به مناسبت ولنتاین در ویلز می باشد. در اوایل قرن ۱۷، مردان ولزی قاشق چوبی که روی آن نمادهای مختلفی حک شده بود را به عنوان یک نشانه محبت برای زنانی که دوست داشتند هدیه می کردند. الگوهای و نمادهای حک شده روی این قاشق ها هر یک معنی متفاوت ای داشتند نظیر نعل اسب (نماد موفقیت)، چرخ (نماد حمایت) و کلید (نماد کلید به قلب یک مرد) است. امروزه، این قاشق عشق برای جشن هایی مانند عروسی، سالگرد ازدواج و تولد اهدا می شود.