دریاچه نیلوفرهای آبی تایلند

تور تایلند  با تمام جذابیت های خود همیشه جز اولین انتخاب های ما ایرانی ها بوده است.
وقتی صحبت از تور تایلند به میان می آید اما بی درنگ نام بانکوک، پاتایا، معابد بودا به ذهن متبادر می شود اما این بار ما قصد داریم یکی از جاذبه های طبیعت گردی زیبا تایلند را به شما معرفی کنیم.
بنابراین اگر علاقه مند به طبیعت گردی و بازدید از گل و گیاهان را دارید؛ دست به کار شوید و تایلند را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنید و در تور تایلند از یک جاذبه طبیعی فوق العاده زیبا دیدن نمائید. این جاذبه زیبا دریاچه نیلوفرهای آبی به نام نونگ هان(Nong Han) می باشد که در شمال شهر کومفاواپی (Kumphawapi) قرار دارد.

دریاچه نیلوفر های صورتی

وسعت دریاچه نونگ هان بیش از ۳۲ کیلومتر مربع میباشد که سرتاسر دریاچه را نیلوفرهای صورتی و قرمز رنگ پوشانده است. دریاچه Nong Han هر ساله گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود جلب می کند.

در بین ماه های اکتبر تا فوریه لیلوم ها در دریاچه کاشته می شوند تا در ماه های دسامبر تا وفوریه آماده بازدید در سطح آب نمایان می شوند بنابراین بهترین زمان انتخاب تور تایلند و سفر به منطقه کومفاوایی در ماه های آذر تا فروردین ماه می باشد. اگر می خواهید در زیباترین لحظه از دریاچه نونگ هان دیدن نمائید باید صبح زود عازم این جاذبه طبیعی زیبا شوید.

Nong Han

آب شفاف دریاچه نونگ هان با وجود عمق کم خود منبع مهمی در تامین آب مردم استان ادون تانی (Udon Thani) می باشد. علاقه مندان به بازدید از دریاچه Nong Han می توانند از قایق های محلی استفاده نمایند و از نزدیک نیلوفرها ها را مشاهده کنند.

تصمیم گیرندگان اصلی در گردشگری!

شاید این جمله در نگاه اول کمی اغراق آمیز به نظر برسد، اما جالب است بدانید با تحقیقاتی که برنامه ریزان و هدف گذاران عرصه سفر و گردشگری در کشورهای مختلف انجام داده اند، دریافته اند که ۸۰ درصد تصمیمات و انتخاب های سفر توسط زنان انجام می شود!

زنان بزرگترین تصمیم گیرندگان در گردشگری!

زنان یکی از عظیم ترین بازارهای حوزه سفر و گردشگری هستند. در اینجا بازار به معنای تعیین کننده و جهت دهنده به تقاضای گردشگری است. آنها چه در دوران مجردی و چه بعد از ازدواج، بر اینکه کجا و به چه مقصدی بروند، در کجا اقامت کنند، از چه جاذبه ای بازدید کنند، سفری برنامه ریزی شده با محل اقامت و برنامه بازدید مشخص و از پیش تعیین شده داشته باشند و یا به دنبال ماجراجویی و هیجان بروند، تاثیر می گذارند.

تحقیقات انجام شده نیز در سال ۲۰۱۴، در ایالات متحده آمریکا، نشان داده است که تقاضای زنان به سفر های انفرادی، ماجراجویانه افزایش یافته است. اگر شما هم جزء طراحان و برنامه ریزان سفر و گردشگری داخلی و یا خارجی هستید، پیشنهاد ما این است که از این بازار مهم و تقاضای آنها غافل نشوید.

تور عکاسی

امروزه شاید کمتر گردشگری وجود داشته باشد که به محض ورود به یک مقصد گردشگری، دیدن جاذبه تاریخی یا منظره ای طبیعی سریعا با استفاده از گوشی هوشمند خود، خاطرات خود از سفر را با گرفتن عکس های زیبا و با کیفیت، ثبت نکند.

تور عکاسی!

عکاسی یکی از لذت بخش ترین کارهایی که همه ما حتی یک بار در سفر انجام می دهیم. عکس ها آلبومی از به یادماندنی ترین لحظات سفر از لبخند ها، شگفتی های ما در کنار عزیزانمان است.
طراحان و فراهم آوردگان سفر، با استفاده از موقعیت بکر به دست آمده، به واسطه توسعه شبکه های اجتماعی و گوشی های هوشمند، توانسته اند، تورهای جذابی برای عکاسی از طبیعت، مردم و جامعه محلی، غذا و… طراحی کنند و علاقمندان به این نوع گردشگری را به سمت خود جذب کنند.

عکاسی در سفر

اگر شما هم به گردشگری عکاسی که به نوعی گردشگری ماجراجویانه هم محسوب می شود، علاقه دارید و یا حس می کنید که عکاس ماهری هستید، حتما به دنبال تورهای عکاسی  ” nature photography tour ” باشید.

خوشمزه ترین نوع گردشگری،گردشگری غذا

یکی از به یادماندنی ترین و لذت بخش ترین بخش سفر، آشنایی با طعم های مختلف غذا و چشیدن خوراک ها و غذاهای رنگارنگ است. در این مطلب کوتاه می خواهیم با نگرش دیگر به گردشگری غذا نگاه کنیم. شاید از این به بعد در سفرهایمان، دیگر به غذا به عنوان یک خوراکی نگاه نکنیم!

گردشگری غذا، خوشمزه ترین نوع گردشگری!

شما به عنوان گردشگری که به مقصدی نا آشنا و یا جدید سفر کرده اید و از لحاظ مسافت از محل زندگی خودتان فاصله گرفته اید، هموراه به دنبال کشف فرهنگ مردم کشوری که به آن سفر کرده اید، هستید. شما در تمام مدت سفر در میان مردمی با تفاوت های فرهنگی زیاد و یا حتی کم یا زادگاه خود هستید.

'گردشگری غذا

اگر بخواهیم یکی از مهمترین عناصر فرهنگی مقصد های گردشگری را برای شما عزیزان معرفی کند، آن مورد چیزی جز غذا نخواهد بود. غذا مهم ترین عنصر فرهنگی هر کشوری است.

غذا در سفر

گردشگری غذا فقط شامل سفارش و یا صرف غذا در مقصد نیست؛ بلکه بازدید از مزارع، دوره های آشپزی محلی، بازارهای محلی فروش مواد غذایی، همه تجربه گردشگر از گردشگری غذا را شکل می دهند ؛ مواد تشکیل دهنده، نوع طبخ، تنوع منو ها و نوع سرو غذا مانند می تواند روایتگر آداب خاص آن منطقه، وفور مواد غذایی، نوع میوه یا سبزی بومی آن منطقه و از همه مهمتر میراث گذشتگان در استفاده از مواد طبیعت برای تهیه غذا، می باشد.

اگر در این ایام قصد سفر دارید ما تور دبی را بشما پیشنهاد می کنیم . شما در این سفر می توانید از بهنرین برند های دنیا بازدید  کنید و هم چنین در اوقات بعداز ظهر از تور های نیم روزه که بسیار مهیج و به یاد ماندنی میباشد ، استفاده کنید.

سفر با خودروی شخصی

وسیله سفر
بسیاری از سفرهای خانوادگی با وسیله شخصی خانواده ها انجام می شود. سفر با وسیله شخصی برای بعضی شهر های توریستی و نزدیک مقرون به صرفه است اما همین وسیله مقرون به صرفه و راحت ممکن است خطرات به همراه داشته باشد. با رعایت نکاتی بسیار ساده لذت مسافرت را دوچندان کنید.

نتیجه تصویری برای سفر

نکاتی درباره سفر با خودروی شخصی
۱- سعی کنید پیش از سفر از سالم بودن خودروی خود و کارکرد درست همه قسمت‌های آن مطمئن شوید.اگر سفر شما طولانی است، هر دو ساعت یک بار توقف کرده و استراحت کنید.
۲- پیش از سفر از وضعیت جاده‌ها مطمئن شوید و شب پیش از سفر خوب بخوابید.
۳- در حال رانندگی با سرنشینان شوخی و خنده‌های بی‌مورد و بحث نکنید. خوردن و آشامیدن و صحبت با تلفن همراه عملی خطرناک و حتی تهدیدکننده جان راننده و سرنشینان است. کمربند ایمنی را هرگز فراموش نکنید.
۴- فشار باد تایرها را بررسی کنید. اختلاف فشار باد تایرها می‌تواند در کنترل خودرو تاثیر بگذارد. بار بیش از حد مجاز حمل نکنید.آهسته برانید تا هم از مناظر اطراف جاده لذت ببرید و هم سالم به مقصد برسید. احتیاط در رانندگی نشانه کم‌تجربگی نیست بلکه نشانه علاقه شما به جان و مال و خانواده‌تان است. اگر با فرزند خردسال خود سفر می‌کنید حتما صندلی کودک مخصوص او را همراه ببرید. با رعایت همه اصول ایمنی و سرعت مطمئن رانندگی کنید تا حادثه‌ای برای شما و دیگران پیش نیاید.

وسیله سفر

سرگرمی کودکان در سفر

سفر را برای کودکان لذت بخش تر کنید
سفر برای کودکان معنای خاص خود را دارد. هیجان و اشتیاق کودکان در طی سفر چندین برابر می شود و همین موضوع برای بسیاری از خانواده ها به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. اما بدانید که کودکان در لذت سفر با شما سهیم هستند و خاطره سفر سال های سال در ذهن شان باقی می ماند. برای لذت بخشیدن به سفر کودکان کافیست یک نکته ساده را در نظر بگیرد “سفررفتن را به کودکان آموزش دهید“. مسافرت رفتن مانند غذا خوردن و خوابیدن نیاز به آموزش دارد. مطمئن باشید اگر قبل از سفربه کودکان درباره مسافرت توضیح داده شود اشتیاق آنها دوچندان می شود.

سفر و کودکان

چگونه کودک خود را در سفر سرگرم کنیم :
۱- در بین راه موسیقی های شاد گوش بدهید سرود دسته جمعی بخوانید و دست بزنید تا گذر زمان برای کودک کمتر احساس شود .
۲- کتاب هایی مناسب رده سنی کودک خود به همراه بیاورید و برای کودک در ماشین بخوانید.
۳- کودکان معمولا به دیدن مناظر اطراف تمایل دارند پس به آنها تابلوهای علائم و اعلانات، پلاک اتومبیل‌ها، اتومبیل‌هایی که در اطراف در حال حرکت هستند، مزرعه‌ها، خانه‌ها و دهکده‌ها همگی بهانه‌ای هستند تا از طریق آنها، بازی‌های گوناگونی را با مشاهده و دیدن انجام داد. مثلا جست‌وجوی رنگ‌هایی که در مناظر اطراف وجود دارند، رنگ‌زرد، قرمز، آب، حروف الفبا، اعداد، یک توپ، یک گوسفند، آقایی که کلاه به سر دارد و… .
۴- اجازه دهید فرزندتان اسباب بازی های دلخواه خود را بیاورد اسباب بازی های کوچک که از اجزا و تکه های متعدد تشکیل نشده باشد .
۵- تخته صاف و کوچکی همراه بیاورید تا کودک بتواند به راحتی بر روی آن بازی و نقاشی کند .
۶- یک ساک جادویی به همراه خود ببرید بدین منظور که به فروشگاه رفته اجناس ارزان قیمت بخرید و درون ساک بریزید تا در هنگام بیقراری کودک با نشان دان یکی از آن اجناس کودک را سرگرم کنید .
۷- میتوانید با خود یک میان وعده مختصر و ساده برید تا علاوه بر رفع گرسنگی کودک کسالت و یکنواختی را نیز برای او برطرف کند .
۸- رفتن به دستشویی های میان راهی که در پارک ها و بوستان ها قرار دارند نیز میتواند روشی مناسب برای از بین بردن خستگی کودک باشند حتی میتوانید ساعاتی را آنجا توقف کرده و به بازی و تفریح مشغول شوید .

سرگرمی کودکان در سفر

۹ نکته برای سلامت در سفر

بیماری در سفر

۹ نکته برای دوری از مریضی در حین سفر:
۱- دست هایتان را بشویید .
۲- آب معدنی بنوشید .
۳- مراقب مسمویت غذایی باشید و در هر جایی غذایی نخورید .
۴- فعالیت بدنی را فراموش نکنید با فعالیت بدنی بدن بهتر می تواند در برابر عفونت ها مقاومت کند .
۵- مراقب نور خورشید و سوختگی های ناشی از آن باشد و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید .
۶- مراقب نیش پشه ها باشید و تا جایی که امکان دارد در اتاق هایی با سیستم سرمایشی مناسب بمانید. اگر چادر می زنید، از پشه بند استفاده کنید و موقع خواب همه بدنتان را بپوشانید. از مواد و لوازمی که حشرات را دفع می کنند استفاده کنید (مثل دستبندهای دفع حشره یا اسپری ها).
۷- اگر لازم است، از قرص ضد مالاریا استفاده کنید ، اگر به مناطقی سفر می کنید که خطر ابتلا به مالاریا وجود دارد اما حتما قبل از استفاده از قرص با پزشک مشورت کنید .

نتیجه تصویری برای سفر

نکاتی برای افرادی که به ماشین گرفتگی دچار هستند :
بیماری مسافرت یا ماشین گرفتگی به علت حرکت مداوم و تکراری مناظر اطراف هنگامی که فرد سوار ماشین می‌شود، پدید می‌آید .سرگیجه و حالت تهوع را از جمله علائم این بیماری است، این نوع بیماری نه‌تنها در سفر بلکه در هر مکانی مانند وسایل شهربازی از قبیل تاب که حرکت مداوم و ثابت دارد، به وجود می‌آید. در زیر نکاتی دراره پیشگیری از این بیماری برای شما جمع آوری کرده ایم :
۱- در هنگام سفر و در ماشین مطالعه نکنید .
۲- از قرص های ضد تهوع و سرگیجه با مشورت پزشک استاده کنید.
۳- از زنجبیل دم کرده استفاده کنید. ریشه زنجبیل اثری کاملا قابل مقایسه با داروی گفته شده دارد .
۴- از کمپرس آب سرد استفاده کنید . کمپرس آب سرد را روی چشم ها و گردن خود قرار دهید .
۵- سعی کنید در طول مسیر کاملا به صندلی خودرو تکیه دهید و صندلی را به حال نیمه خوابیده قرار دهید.
۶- بهتر است در قسمتی از وسیله نقلیه قرار بگیرید که کمترین تکان را دارد مثلا در میانه اتوبوس، صندلی جلوی خودرو و کنار بال هواپیما.
۷- از درون خودرو به مناظر نگاه نکنید یا اگر در قایق یا کشتی هستید به موج‌ها ننگرید و حرکت افق را تماشا کنید.
۸- بهتر است از بوهای تحریک‌‌کننده مانند سیگار دوری کنید. در هواپیما یا اتوبوس‌ دستگاه‌ تهویه‌ بالای‌ سر را روشن‌ کنید تا هوا بهتر جریان‌ پیدا کند.
۹- همچنین سعی کنید از شب قبل از مسافرت، کمتر غذا و نوشیدنی بخورید و در طول راه نیز شکم خود را نسبتا خالی نگه دارید.

روش های مختلف جهت یابی۳

جهت یابی به وسیله ماسه و برف

اگر می خواهید جهت باد غالب در بیابان و یا در قطب شمال و قطب جنوب را تشخصی دهید می توانید به توده های ماسه ای و یا توده های برف توجه کنید. امواج ماسه در بیابان‌ها و امواج پستی-بلندی‌های برف در مناطق قطبی جهت باد را نشان می‌دهند.
اگر وزش باد در منطقه شدید باشد و یا باد در جهت های مختلف بوزد عموما استفاده از این روش بسیار دشوار خواهد بود.

جهت یابی به وسیله ماسه و برف

جهت یابی به وسیله باد

بادها را از جهتی که می‌وزند، نام‌گذاری می‌کنند مانند باد شمالی از شمال. باد غالب، باد خاصی است که وزش آن طولانی‌تر بوده و در جهت خاصی می‌وزد. درجه حرارت، رطوبت و سرعت که در فصول مختلف باعث تغییر جهت باد غالب می شود. به راحتی و تنها با دانستن جهت بادهای غالب می‌توانید چهار جهت اصلی را تشخیص دهید.

جهت یابی به وسیله باد

– در نواحی معتدل آب و هوایی چه در قطب شمال و چه در قطب شمال باد غالب عموما از غرب می زود.
– در نواحی گرمسیری، باد غالب بین مناطق شمال شرقی و جنوب شرقی جریان دارد.
– در نواحی استوایی، باد غالب معمولاً از سمت شرق می‌وزد.

جهت یابی و حیوانات

گاهی به وسیله حرکات حیوانات و یا لانه های آنها می توانید جهت یابی داشته باشید. به طور مثال دارکوب (شانه‌به‌سر) معمولاً حفره‌هایش را در سمت شرقی درخت حفر می‌کند. سنجاب‌ها هم معمولاً در سوراخ‌های سمت شرقیِ درختان خانه و لانه می‌گزینند. پرندگان، ماهیان یا دوزیستان معمولاً ترجیح می‌دهند در سمت غربی تولید مثل نمایند.لانه مورچه ها (خاکریز) عموما سمت جنوب را نشان میدهد. مورچه‌ها خانه‌های خود (مورتپه‌ها) را بر روی شیب‌های جنوب شرقی می‌سازند.

روشهای مختلف جهت یابی۲

جهت یابی به وسیله ستاره قطبی

در هنگام شب که آسمان صاف است از یک مجموعه هفت ستــاره ای به نـــام دب اکبر ( خرس بزرگ ) استفاده می کنیم. شکل این هفت ستاره به صورت یک ملاقه است که هر گاه فاصله دو ستاره سر آن را پنج برابر امتداد دهیم به ستاره قطبی می رسیم که خود ابتدای هفت ستاره دب اصغر ( خرس کوچک) است

جهت یابی به وسیله ستاره قطبی

جهت یابی به وسیله هلال ماه

یکی از متداول ترین و شاید آسان ترین روش های جهت یابی در شب استفاده از هلال ماه می باشد. برای این منظور اگر سفر شما از تاریخ اول ماه تا ۱۵ ماه باشد (نیمه اول ماه) می باشد سمت برجستگی ماه به شما جهت غرب را نشان می دهد. اما در نیمه دوم ماه یعنی از تاریخ ۱۵ ام تا روز آخر ماه برجستگی هلال ماه سمت شرق را به شما نشان می دهد.

جهت یابی به وسیله هلال ماه

اگر دو نوک (تیری) هلال ماه را بهم وصل کنیم، حرف p درست شد، هلال ماه به سمت مغرب است و اگر q درست شد ه هلال به سمت مشرق است.

جهت یابی به وسیله درختان

وزش باد و تابش آفتاب بر درختان تاثیر مستقیم دارد. اگر می خواهید از درخت برای جهت یابی استفاده کنید توجه داشته باشید که درخت به وسیله تپه و یا بین سایر درختان و ساختمان محصور نباشد. به طور کلی درخت باید کاملا در محیط طبیعی خود قرار داشته باشد. عموما درختان در جهت ورزش باد غالب منطقه خم می شوند. عموما خزه ها و گل سنگ ها بیشتر در جهت شمالی رشد پیدا می کنند. به همین دلیل محل رشد خزه و گل سنگ معرف جهت شمال می باشد.

جهت یابی به وسیله درختان

شاخه درختان اگر بیشتر عمودی باشد یعنی به سمت شمال است و اگر بیشتر حالت افقی داشته باشد جهت جنوب را نشان می دهد. جهت رویش بعضی از درختان به سمت جنوب است زیرا به سمت خورشید رشد میکنند. پوست بعضی درختان به سمت شمال تیره تر و خشن تر است. حلقه های تنه درخت به سمت شمال ضخیم تر از قسمت جنوبی هستند.

روشهای مختلف جهت یابی۱

اولین نکته ای باید مد نظر داشته باشید روش های جهت یابی در روز و شب و یا جهت یابی در قطب شمال و جنوب با یکدیگر متفاوت هستند.
مطمئنا راحت ترین راه جهت یابی استفاده از قطب نما می باشد.

جهت یابی به وسیله خورشید

حرکت خورشید همواره از سمت شرق به غرب است. در هنگام ظهر خورشید دقیقا در وسط آسمان و رو به جنوب قرار دارد. بنابراین سایه اجسام سمت شمال را به شما نشان می دهد.

جهت یابی به وسیله خورشید

جهت یابی با سایه اجسام

برای استفاده از این روش کافی است یک جسم مانند چوب دستی خود و یا حتی فلاکس همراه را روی زمین بذارید و ابتدای سایه را با سنگ علامت گذاری کنید. سپس کمی صبر کنید و بعد از گذشت چند دقیقه محل دوم سایه جسم را رو زمین علامت گذاری کنید. حال در ذهن خود تصور کنید که دو محل سایه با خط به یکدیگر متصل هستند و خط دیگری عمود بر آنها آمده است. خط عمود جهت شمال را نشان می دهد.

جهت یابی با سایه اجسام

جهت یابی با ساعت مچی

یکی از راحت ترین روش های جهت یابی استفاده از ساعت مچی همراه می باشد. ساعت مچی وسیله است که یار همیشگی شما در سفر می باشد. برای این کار کافی است عقربه ساعت شما رو را دقیقا رو به خورشید قرار دهید. زاویه ای که بین ساعت شمار و با عدد ۱۲ را در نظر بگیرید. نیمساز زاویه معرف جهت جنوب به شما می باشد.

جهت یابی با ساعت مچی