روشهای تبلیغات تلگرام را بیشتر بشناسید!

تلگرام یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی است که افراد زیادی با سنین مختلف از آن استفاده می کنند و در طول روز چندین بار به آن سر می زنند. استفاده از تلگرام علاوه بر استفاده های شخصی می تواند جنبه تجاری نیز داشته باشد. کانالهای تلگرام با موضوعات مختلف مورد استفاده کاربران زیادی است. تعداد بازدید روزانه کاربران ایرانی تلگرام از کانالهای تلگرام نزدیک به دو میلیارد است. بنابراین امروزه اگر به دنبال تبلیغات و معرفی برند خود هستیم، تلگرام با داشتن ۱۰۰ میلیون کاربر فعال، یکی از قدرتمندترین و پربازده ترین بسترهای تبلیغاتی در فضای آنلاین به حساب می آید؛ که می تواند به راحتی و در مدت زمان کم برند ما را بین میلیونها کاربر معرفی کند.
در این مقاله موبودید می خواهیم با روشهای مختلف تبلیغات در تلگرام آشنا شویم.

روشهای تبلیغات تلگرام

تبلیغ در تلگرام به چند روش صورت می گیرد. تبلیغات بازدیدی تلگرام، تبلیغات کلیکی تلگرام، و …
۱٫ تبلیغات بازدیدی تلگرام

تبلیغات بازدیدی، مرسوم ترین نوع تبلیغات در تلگرام است. چون سیستم خود تلگرام بر حسب بازدید عمل می کند و همین موضوع، تبلیغات بازدیدی را قابل اعتماد می کند.
در تبلیغات بازدیدی، پست تبلیغاتی ما در کانال های تلگرام در معرض نمایش میلیون ها کاربر قرار گرفته و هزینه آن بر اساس تعداد دفعات بازدید محاسبه می‌شود. در این روش، بر اساس تعداد بازدیدی که از تبلیغ در تلگرام ما می شود هزینه پرداخت می کنیم. البته تعداد بازدیدی که برای پُست تبلیغاتی خود می خواهیم از قبل با مجری تبلیغات تلگرام هماهنگ می شود. یعنی ما تعداد بازدید را برای مجری تبلیغات خود مشخص می کنیم و هزینه کل بازدیدها را از قبل پرداخت می کنیم.محتوای تبلیغاتی ما می تواند عکس، متن، کلیپ یا گیف بوده و شامل شماره تماس و لینک کانال یا سایت باشد.
این روش تبلیغاتی می تواند بر اساس موضوع هم اجرا شود. یعنی ما تبلیغ خود را در کانال های مرتبط با موضوع فعالیت تان منتشر می کنیم و در نتیجه، بازدهی بیشتری خواهیم داشت. اما باید بدانیم که این کار، باعث افزایش هزینه تبلیغات خواهد شد. هزینه تبلیغات بازدیدی تلگرام را می توانید در لیست تعرفه تبلیغات در موبودید ببینید.
تبلیغات بازدیدی تلگرام

۲٫ تبلیغات کلیکی تلگرام

تفاوت تبلیغات کلیکی با سایر روش های تبلیغاتی در نحوه محاسبه هزینه است که بر اساس تعداد کلیک حساب می‌شود. در تبلیغات کلیکی، پست تبلیغاتی ما در کانال های تلگرام قرار داده می شود؛ محتوای تبلیغاتی ما باید شامل لینک کانال یا آدرس سایت ما باشد چون در این روش تبلیغ تنها زمانی هزینه تبلیغات از ما کسر خواهد شد که یک کاربر واقعی و غیر تکراری بر روی لینک ما کلیک کند. این روش تبلیغات موبایلی ما را قادر می‌سازد تا علاوه بر کنترل دقیق نسبت به بازخورد تبلیغ، بابت هزینه صرف شده نرخ مشخصی از بازدید کننده را در اختیار داشته باشیم. سامانه موبودید با ارائه پنل کاربری رایگان، این امکان را در اختیار ما قرار می‌دهد که وضعیت آماری تبلیغات خود را پیوسته مشاهده و مدیریت کنید.
در تبلیغات کلیکی در تلگرام، ما بر اساس قیمت هر کلیک، بودجه کلی تبلیغ در تلگرام خود را تعیین می کنیم و در صورت تمایل، موضوع کانال هایی که می خواهیم تبلیغ در آنها منتشر شود را هم مشخص می کنیم.
هزینه تبلیغات کلیکی تلگرام را می توانید در لیست تعرفه تبلیغات در موبودید ببینید.

تبلیغ کلیکی تلگرام

۳٫ تبلیغات ثابت و ساعتی تلگرام
نوع دیگری از تبلیغات در تلگرام، تبلیغات ثابت و ساعتی است. یعنی همان روش متداول تبلیغاتی در تمام جهان. ما یک مبلغ به کانال های تلگرام یا مجری تبلیغات خود پرداخت می کنیم و در عوض تبلیغات ما برای ۱۲ یا ۲۴ ساعت در کانال های مختلف منتشر خواهد شد. خوبی این روش هم مشخص است ما دیگر درگیر بازدید، کلیک و ممبر نیستیم و با خیال راحت می توانیم تبلیغات خود را منتشر کنیم!
لازم است بگوییم اگر قصد داریم تبلیغ ۱۲ ساعته خود را منتشر کنیم، باید به فکر زمان هم باشیم. یعنی باید تصمیم بگیریم که می خواهیم تبلیغ ما صبح یا شب منتشر شود. ساعت متداول اولی از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب و برای دومی بر عکس است. همانطور هم که حدس زده اید، تبلیغات شبانه هزینه کمتری برای ما خواهد داشت.

هزینه تبلیغات ثابت اصلاً مشخص نیست و بستگی به فاکتورهای مختلف دارد. تعداد اعضای کانال، موضوع کانال و میزان هدفمند بودن تبلیغات و …

۴٫ افزایش تضمینی اعضای کانال تلگرام
یکی دیگر از روش های تبلیغات در تلگرام، یا بهتر است بگوییم ترفندهای کسانی که در زمینه تبلیغات تلگرام فعال هستند، افزایش تضمینی اعضای یک کانال است. این روش عملاً بدون بازده است، زیرا اعضای اضافه شده به کانال، لزوماً واقعی نیستند یا اگر واقعی باشند، لزوماً به محتوای کانال ما علاقمند نبوده و با کانال ما تعامل بالایی ندارند. پس، در نهایت تنها یک عدد می ماند که به هیچ دردی هم نمی خورد!

۵٫ تبلیغات توسط افراد تاثیرگذار
یکی از روش های تبلیغاتی که امروزه بسیار در جهان مطرح شده است، تبلیغات به واسطه افراد تاثیرگذار است. یعنی کسانی را که در فکر عامه مردم تاثیر می گذارند را پیدا کرده و از آنها برای تبلیغ کسب و کارمان کمک بگیریم.
محبوبیت این روش تبلیغاتی هم کاملاً قابل درک است. مطمئناً وقتی شخصیت مورد علاقه ما، در مورد محصول یا خدمات یک برند صحبت می کند، ما اعتماد بیشتری به این برند خواهیم کرد و با تمایل بیشتری به سمت آن خواهیم رفت. در واقع، این موضوع کمی از جنبه تبلیغاتی یک تبلیغ کم می کند.
در تلگرام نیز چنین روشی کاملاً ممکن است. یعنی ما می توانیم در کانال تلگرام افراد مطرح و تاثیرگذاری که توانسته اند تعداد اعضای زیادی را جذب کنند، تبلیغ خود را منتشر کنیم و حتی از خود آنها هم برای واقعی تر شدن هر چه بیشتر این تبلیغ و کاهش جنبه تبلیغاتی آن کمک بگیریم.
البته، این روش پر هزینه ترین روش تبلیغات در تلگرام است و ما باید آماده باشیم تا یک هزینه بالایی را صرف شناخته شدن برند خود کنیم. پس بهتر است برندهای کوچک برای شروع تبلیغات خود، به سراغ این روش نروند.

اینفلوئنسرهای اینستاگرام _ قسمت اول

واینرها یا کمدین ها
اینفلوئنسرها همان افرادی هستند که در شبکه های اجتماعی مخاطبان زیادی دارند آنها دارای اعتبار بالایی بین اعضا هستند و پیروان آن‌ها نیز او را تأیید و هر موضوع یا رویدادی که او به اشتراک بگذارد، آن‌ها نیز آن‌ را به اشتراک می‌گذارند و به همین ترتیب آن موضوع (خبر یا تبلیغ) در بیشتر شبکه‌ های اجتماعی گسترش می‌یابد.
اینفلوئنسر ها یا رهبران خرد آنلاین به دو دسته کلی تقسیم میشوند:
۱-آنها می‌توانند از افراد مشهور و سرشناس جامعه اعم از بازیگران، بازیکنان فوتبال، مجریان و … باشند.
۲-یا آن دسته از افراد معمولی و چهره‌های نیمه سرشناسی که مردم آن ها را بواسطه کار خاصی که انجام دادن می‌شناسند، باشند. البته در این متن به توضیحاتی در مورد گروه دوم می پردازیم وسراغ معرفی شاخ های مجازی یا همون اینفلوئنسر های غیر رسمی می رویم.

شاخ های مجازی
این عبارت یک صفت نوپا بوده که این روزها بر سر زبان بسیاری از جوانان و به ویژه علاقمندان به اپلیکیشن اینستاگرام افتاده است.در ایران بعضی از افراد که تعداد فالوور هایشان به طور چشمگیری افزایش یافته و لایک خورهای بسیار بالایی دارند و بتوانند توجه عده زیادی از مردم را جلب کننداصطلاحا به آنها شاخ مجازی گفته می‌شود! شاخ های مجازی انواع مختلفی دارند : واینرها یا همان کمدین ها ،لاکچری ها و خارج از قواعدها می توانند سه دسته مختلف از اینفلوئنسرهای اینستاگرامی باشند.
در این متن بیشتر در مورد واینرها یا کمدین ها توضیحاتی را خدمت شما عرض میکنم.

شاید برای شما پیش آمده باشد که موبایل خود را روشن کنید و به اینستاگرام بروید و ناگهان متوجه شوید چند ساعت بدون آنکه خودتان متوجه شوید در اینستاگرام مشغول دیدن کلیپ که توسط اشخاص مختلف ساخته شده است بوده اید. برخی افراد در صفحات مجازی لباس‌های متفاوتی می‌پوشند،کارهای متفاوتی را انجام می‌دهند،ادای انسان‌های معروف را در می‌آورند و در کنار اینکه هزاران نفر را می‌خنداند،هم معروف می‌شوند،هم‌پول به دست می‌آورند؛به این افراد کمدین مجازی یا «واینر» می‌گویند.اینها کسانی هستند که طنز مجازی را به وجود آورده‌اند.دابسمش نیز در ایران به نرم‌افزاری محبوب تبدیل شده و پیج اختصاصی داب اسمش فارسی در اینستاگرم بیش از سیصد هزار دنبال کننده دارد.
کاربران این نرم‌افزار قادر خواهند بود بر روی قطعات صوتی نظیر بخشهایی از آهنگ یا فیلم مورد علاقه اشان یا نقل قولهای معروف، لب بزنند و با فیلمبرداری از خودشان، نوانما بسازند. همچنین کاربران می‌توانند نوانماهای که خود ساخته‌اند را در ایننترنت به اشتراک بگذارند یا به آنها جلوه‌های نوشتاری و فیلترهای رنگی اضافه کنند.

اینستاگرام، پدیده‌ی جدیدتر شبکه‌های اجتماعی، دارای محبوبیتی فوق تصور است. برخی تحلیلگران معتقدند اینستاگرام ارزشی بالغ بر ۳۷ میلیارد دلار دارد. حال به نظر شما پر طرفدار‌ترین کاربران اینستاگرام چه کسانی هستند؟
البته تعدادشان روز به روز بیشتر می‌شود. همان‌ها که تعداد فالوئرهای‌شان در اینستاگرام آنقدر بالا می‌رود که آدم باورش نمی‌شود این صفحه متعلق به یک فرد کاملاً عادی است. این درحالی است که یک عکاس یا هنرمند معروف خیلی کمتر از این افراد کاملاً عادی فالوئر دارد. حتی تعداد فالوئرهای بازیگران سینما هم گاهی به گرد پای فالوئرهای این آدم‌های خیلی عادی نمی‌رسد.
در لیست زیر آدرس برخی از واینرهای معروف اینستاگرام را ذکر می کنیم.
مبین:شاید او را بتوان معروف‌ترین«کمدین اینستاگرامی»ایران دانست،به گفته یکی دیگر از واینرها،او متولد سال ۱۳۷۴یا۱۳۷۵است.د رمدت حضور یک سال در اینستاگرام ۸۷۶هزار دنبال کننده دارد.در بیشتر کلیپ‌ها او ادای دختران ایرانی را درمی‌آوردو با تکیه کلام جیگرت درآد معروف شده است ،مبین در کانال تلگرام خود به اندازه اینستاگرام دنبال کننده ندارد.البته همسر مبین (پارمیدا) نیز در بعضی از کلیپ ها با او همکاری می کند.
آدرس اینستاگرام مبین
https://www.instagram.com/md__mobin

آدرس اینستاگرام پارمیدا
https://www.instagram.com/parmidamamaghanii

عرفان علیرضایی:عرفان متولد سال ۱۳۶۵است و از محبوب‌ترین کمدین‌های مجازی ایران،اما او«استندآپ کمدی»هم دارد.در اینستاگرام ۶۳۰هزار دنبال کننده دارد.البته تعداد دنبال کننده‌های او در تلگرام حدود ۱۶۰هزار نفر است. عرفان علیرضایی با سری بدون مو چهره اش شناخته شده است.
آدرس اینستاگرام عرفان:
‌ https://www.instagram.com/erfanalirezai

محمد امین کریم پور جوان طنز پرداز که اگر کاربر اینستاگرام باشید حتما باید ویدیو های جالب و طنزش را که با موضوعات مختلف را میسازد دیده باشید متولد ۷ مرداد ماه ۱۳۷۳ در تهران است و ۲۳ سال سن دارد.
وی از ابتدا به همراه چند تن از دوستانش اقدام به ساخت ویدیوهایی کوتاه و طنز یک دقیقه ای میکرد و آنها را در صفحه اینستاگرام خود منتشر میکرد . چیزی طول نکشید که طرفدران بسیار زیادی را پیدا کرد به طوری که حال حدود یک میلیون فالور دارد.
آدرس اینستاگرام محمد امین کریمپور:
https://www.instagram.com/mohamadaminkarimpor

ایز محسن یا همان محسن ایزی جوانی که کلیپ های دابسمشش در شبکه های مجازی به خصوص اینستاگرام بازدید های چند صد هزار تایی میخورد با ورودشبکه های مجازی به خصوص تلگرام و اینستاگرام چهره های زیادی توانستد با ساختن کلیپ های دابسمش راه صد ساله معروفیت را یک شبه طی نماییند ایز محسن یا محسن ایزی هم یکی از این افراد است محسن با دابسمش های فوتبالی معروف شده است و۱۰۷ پست اینستاگرامی محسن ایز بیش از ۲۰۰ هزار بازدید و هزاران کامنت خورده است.
وی همچنین با بسیاری از برندهای معتبر و قوی برای تبلیغات قرارداد همکاری دارد.
آدرس اینستاگرام محسن ایزی:
https://www.instagram.com/iz.mohsen
سهیل مستجابیان در اردیبهشت سال ۶۱ در شیراز به دنیا آمد. سهیل را با ویدئو‌های بسیار جذابش که در شبکه‌های اجتماعی مدام دست به دست می‌شود می‌توان شناخت.سهیل از ۲۰ سال پیش تئاتر کار می کرده و چندین جایزه نیز در این زمینه گرفته است او خیلی با صورت خودآشناست و با تک تک ماهیچه های صورتش می تواند در چهره اش تغییرات بامزه ایجاد کند که البته میتواند به واسطه تمرینات تئاترش باشد.
آدرس اینستاگرام سهیل:
https://www.instagram.com/itsoheil

فرشید کله گنده، یکی از سلبریتی های اینستاگرامی است که بیش از ۹۰هزار فالوور در اینستاگرام داشته و دستی در پست های طنز عامه پسند و خلاقیت در ایجاد عکس های فان و ویدئوهای طنز دارد. فرشید با تاسیس استودیو کلاکت به تولید ویدیوهای تبلیغاتی نیز می پردازد و با برندهای بزرگی همکاری نموده است.
آدرس اینستاگرام فرشید:
‌ https://www.instagram.com/bighead_farshid

علی عباسی:او ۲۵سال دارد.مدرک تحصیلی‌اش لیسانس حسابداری است و برای چند وقتی است که بیکار شده و د راینستاگرام بیش از ۲۶۰هزاردنبال کننده دارد.
تعداد عضوهای کانال تلگرام او هم ۳۰هزار نفر است.علی از دوران دبستان نقطه توجه طنز میان دوستانش بوده است.
پوریا:پوریا محمدی نصرآبادی دانشجوی رشته مدیریت بازارگانی در دانشگاه اسلامشهر است.متولد سال ۱۳۷۲ و طلافروش است.پوریا از یک سال پیش در صفحه مجازی ۳۶۵هزار دنبال کننده دارد.کانال تلگرام او با علی مشترک است.
میلاد:میلاد قاسمی خواه هم یکی دیگر از واینرهای معروف است.او حدود ۳۰۰هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد.همچنین کانال تلگرام او هم حدود ۸۰هزار عضو دارد.معمولا موضوعات فرهنگی سوژه ویدئوهایی است که او هم حدود ۴۵۹۰۰نفر است.
میثم:میثم هم از واینرهای ایرانی است.او۱۶۶هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد و در بسیاری از کلیپ‌ها،شخصیت دختر را بازی می‌کند.
در حوزه تولید ویدیو واینرهای بسیاری می باشند که از حوصله این مطلب خارج می باشند .مانند شیخ حسین که در خندوانه نیز حاضر شده بود یا استندآپ کمپین های برنامه خندوانه یا پوری تی جی ، مهردادو ….

منبع: https://goo.gl/84qYNG