آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش می ‏يابد! (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
خانه » منسوجات و البسه » لباس زنانه

لباس زنانه

لباس زنانه

در دنیای امروز کمتر کسی است که از اهمیت لباس در زندگی روزمره بیخبر باشد.
نحوه لباس پوشیدن شما در حال حاظر دیگر از پوشاندن بدن فراتر رفته و به جنبه هایی از علوم مختلف مانند روانشناسی ، کسب و کار ، مد و … تبدیل شده است.
دیگر آن زمان گذشته که شما به هر لباسی که دوست دارید بتوانید به محل کار یا جلسات کاری بروید و همچنین با توجه به پیدایش سبک های خاص لباس ، هر لباس برای یک محل ساخته و مناسب است.
البته در این مقاله سعی شده که اهمیت لباس برای بانوان محترم بیشتر توضیح داده شود.
در کشور عزیز ما ایران با توجه به جاری بودن قوانین اسلامی ، پوشیدن لباس بیشتر از کشور های غربی دارای بحث روانشناختی و مسائل اجتماعی شده است یعنی شما ممکن است در کشورهای غربی بتوانید در بعضی مراسم لباسهای حتی نامتعارف بپوشید ولی در ایران این مسئله هنوز به این شکل وجود ندارد و آن هم فقط برای قوانین کشور نیست زیرا بیشتر لباس پوشیدن خانم ها در ایران تابع وضعیت و منطقه زندگی افراد است و بخصوص از فرهنگ مردم ایران و ناحیه محل زندگی نشات می گیرد.
در حال حاظر بسیاری از شرکت ها برای کارمندان خانم خود دست به طراحی لباس زنانه خاص یا همان لباس فرم زده اند که باتوجه به تحقیقات آماری و میدانی این عمل در رشد شخصیتی و اعتماد به نفس بودن خانم ها نقش بسزایی داشته و همینطور حتی باعث ترغیب مجدد ارباب رجوع به بازگشت به آن شرکت و درنتیجه بالا بردن سود آن شرکت شده است.
خود شما تصور نمایید که برای خرید به دو آژانس هواپیمایی رفته که یکی از آنها تمامی کارمندان دارای لباس فرم بوده و دیگری اینچنین نباشد یعنی هرکسی برای خود یک لباس پوشیده باشد. واقعا شما از نظر نظم و امنیت خاطری که به شما با دیدن این دو محل قرار می دهد کدام را برای خرید بلیط انتخاب می کنید؟
شاید جواب بیش از ۹۰% مردم آن آژانس باشد که همگی لباس فرم برتن دارند، این یکی از جنبه های روانی لباس برروی افراد مختلف است.
در این زمینه شاید بتوان صدها مورد مثال و چندین صفحه مقاله نوشت.
فقط این چند سطر خط نوشته شده جهت تلنگری بود برای ذهن شما خواننده محترم و بخصوص بانوان گرامی که در انتخاب پوشش و لباس زنانه فقط به ظاهر آن توجه نداشته و بلکه مسائل روانی حاصل از آن را هم ببینید.
با سپاس فراوان
منبع: لباس زنانه آویستا

برچسب ها : , , , ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است