به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

سفرنامه انتالیا۳

روز سوم
بعد از صبحانه مفصل و عالی هتل تصمیم گرفتیم به دیدن قسمتهای تاریخی شهر آنتالیا برویم. ویرانه ها و تئاتر آسپندوس و شهر باستانی پرگ و ترمسوس را هم دیدیم. به دیدن برج هیدیرلیک که دربین ساحل و دیواره های سد قرار دارد و زمانی برای دیده بانی استفاده می شده است هم رفتیم. پارک علی اوغلو هم در همان نزدیکی بود، به آنجا هم رفتیم و یک بستنی خوشمزه خوردیم. به معبد آپولو که یکی از برجسته ترین آثار باستانی آنتالیا است و در لبه ی صخره های ساحلی قرار دارد رفتیم. بناهای دیگری مانند معبد آتنا، بنای تاریخی ورود شهر قدیمی، تئاتر ۲۰ هزار نفری و آگورا هم در نزدیکی این معبد قرار دارد که بازدید آنها بلیط نیاز دارد و ما برای صرفه جویی از آنها دیدن نکردیم و به هتل برگشتیم.
معبد آپولو
موقع برگشتن با مینی بوس به مرکز شهر آنتالیا رفتیم که قسمت قدیمی آنتالیا هم آنجا بود. ناهار را در هتل خوردیم و کمی استراحت کردیم برای عصر به ساحل لارا که در شرق آنتالیا بود رفتیم. ساحل شنی بسیار زیبا و آرام که واقعا مثال زدنی در زیبایی و تمیزی است. پاسه لیس که یک شهر قدیمی بود را هم دیدیم بسیار جذاب بود و بعد به راه سلیان رفتیم که درواقع مسیر پیاده روی بسیار زیبا و عالی بود که در امتداد خط ساحلی قرار داشت و مناظر بسیار زیبایی را دیدیم. شام امشب گران ترین شام ما در طول سفر بود و البته خوشمزه ترین آنها، به کباب سرای پاشابیگ رفتیم و یک کباب حسابی خوردیم.
کباب ترکیه
سری هم به مرکز خرید تراسیتی زدیم و حسابی خرید کردیم. در پایان هم به یکی از سینماهایی که در این مرکز خرید بود رفتیم. نزدیک نیمه شب بود که به هتل برگشتیم و بعد از گذاشتن خریدها در اتاق، به کنار ساحل هتل آمدیم و شب دریا را تماشا کردیم که هم آرامش بخش بود و هم ترسناک. این خیلی خوب بود که هتل ما ساحل داشت و نکته ای بود که هنگام رزرو هتل برایمان خیلی اهمیت نداشت ولی در طول سفر متوجه خوبی اش شدیم.
کشور چین از کشورهای فوق‌العاده زیبای دنیا به شمار می‌رود. تور چین را از دست ندهید. اگر قصد سفر به چین را دارید میتوانید تور چین را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است